четвер, 17 січня 2019 р.
Виховна година з елементами тренінгу.
Виховна година
Мета:навчати
учнів культури спілкування,пошуку конструктивних способів вирішення проблемних
ситуацій,самоконтролю,вчити інтуїтивно розуміти оточуючих;сприяти поліпшенню
психологічного клімату в класі,налагодженню доброзичливих стосунків; виховувати
в учнів повагу одне до одного, відповідальність за власні слова та вчинки.
Обладнання:серветки;клубок
ниток;роздруковані завдання;7 іграшок; прапорці – червоний,зелений,синій;аркуші
А4;емоційні смайлики;кольорові олівці;ноутбук;мультимедійна підтримка.
Вступна частина.
1.Ознайомлення
з правилами тренінгу.
2.Вправа
«Павутинка».
Мета:створити
доброзичливу і продуктивну атмосферу;дізнатися про улюблені заняття
дітей;згуртувати колектив.
-У мене є чарівний клубочок, ми будемо його передавати
один одному по колу, кожен з
вас,отримавши клубочок, назве себе так,як хотів би ,щоб вас так називали та
розповість ( 1 речення) чим любить займатися вдома (ниточку потрібно обмотати
навколо свого пальчика).
-Ось ми дізналися про улюблені заняття своїх товаришів і
сплели ось таку павутинку. Це павутинка нашого колективу, вона міцна, красива й
така ж неповторна, як і наш колектив.
3.Вправа «Струм».
-Діти, давайте станемо в коло, візьмемося за руки та
передамо одне одному частинку свого настрою ,частинку своєї енергії, скажемо
один одному хороші слова…
Основна
частина.
1.Вправа «Криголом».
Учні тримають у руках серветки, вихователь дає
інструкції:
1.Згорніть серветку вдвоє і відірвіть верхній лівий кут .
2.Знову згорніть серветку вдвоє і відірвіть верхній
правий кут.
3.Те ж саме зробіть з нижніми кутами серветки.
4.Розгорніть серветку.
-Чому серветки різні?
Отже, кожен з нас має своє світосприйняття, кожен із вас
неповторний.
2.Вправа «Відзеркалювання».
Мета:вчитися інтуїтивно розуміти оточуючих,відчувати і вгадувати
їх настрій, поведінку.
Учні по черзі витягують завдання та показують їх,інші
вгадують,що показав товариш.
-Складає книжки в портфель.
-Фотографує.
-Їсть морозиво.
-Замітає підлогу.
-Зав’язує шнурки.
-Пише на дошці.
-Плаває в морі.
-Заплітає косу.
-Їсть борщ.
-Пише.
-Що допомагало вам відгадати і відтворити діє своїх
товаришів ? (уважність, терплячість,стриманість).
-Ми переконалися у тому, що досягти взаємопорозуміння в
стосунках можна, лише дотримуючись певних норм у спілкуванні. Про це варто пам’ятати щодня.
3.Вправа «Що змінилося?»
Мета:розвивати увагу дітей.
Інструкція. Вихователь ставить перед дітьми від 3 до 7
іграшок і пропонує зажмурити очі. В цей час забирає одну іграшку. Відкривши
очі, діти повинні вгадати , яка іграшка захована.
4. Вправа «Покажи емоцію»
Зобразити емоцію, а інші відгадують.
5.Вправа «Релаксація».
Звучить музика, діти з заплющиними очима,слухають вихователя та фантазують.
-Де побували?
-Що побачили?
6.Вправа «Опануй
себе».
Мета: навчання самоконтролю.
-Тільки кожен з
вас відчує занепокоєння,вам хочеться когось штовхнути, вдарити, щось
кинути. Є дуже простий спосіб довести собі свою силу: потрібно обхопити
долонями лікті й сильно притиснути руки до грудей – це поза витриманої, сильної
духом людини.
Якщо хочеш посваритися – порахуй до 10 , глибоко
вдихаючи.
7.Вправа «Я чарівник».
Вихователь
пропонує дітям закрити очі і подумки побувати в казковій країні. В ній
збуваються мрії і бажання, особливо коли ти – чарівник. Уявивши себе в ролі
чарівника, який може зробити все, діти повинні подумати і щоб зробив би кожен з
них, якби він був наділений такою могутньою силою чарів. Свої відповіді діти
спочатку записують на аркушах, а потім по черзі озвучують.
8..Вправа «Прапорці».
Коли вихователь піднімає
червоний прапорець, учні повинні підстрибнути, зелений – сплеснути в
долоні, синій – крокувати на місці.
Заключна частина.
1. Вправа «Сім кольорів настрою».
-Виберіть кожен олівець , який вам зараз до вподоби.
-Червоний- піднесний.
-Оранжевий- радісний.
-Жовтий- приємний.
-Зелений- спокійний.
-Синій- сумний.
-Фіолетовий- тривожний.
-Чорний- дуже не задоволений.
2.Рефлексія.
-Що сподобалось на тренінгу?
-Що найбільше запам’яталося?
-Які вправи будете використовувати ?
Самопідготовка.Українська мова.
Самопідготовка
Тема:Узагальнення
знань і вмінь учнів за темою: «Звуки і букви»
Мета:закріпити
знання учнів про звуки і букви;повторити ,чим звуки відрізняються від букв;повторити,
які є звуки;розвивати мовлення ,мислення,уважність;виховувати любов до рідної
мови,охайність,старанність.
Обладнання:інтерактивний плакат «Співоче подвір’я»;картки-підказки;ноутбук;мультимедійна
підтримка;абетка в картках;мішечок з алфавітом;сухе листя на ниточках;картки
індивідуальної роботи;підручник.
Хід
самопідготовки
I.Організаційний момент.
1.Емоційне
налаштування на роботу(слайд привітання)
Ось дзвінок сигнал
нам дав.
Працювати час
настав.
В класі гості в нас
зібрались.
З ними дружньо
привітались.
Їм голівками
кивнем.
І урок свій
розпочнем.
II.Корекційно-розвивальний етап.
1)Артикуляційна гімнастика.
- Для того,щоб ми з
вами добре попрацювали,нам треба з вами підготувати наші язички. Давайте разом
їх розімнемо і виконаємо цікаву артикуляційну гімнастику.(діти дивляться на
монітор і виконують разом з вихователем вправи)
- Молодці дітки. Ми
підготували наші язички.
2)Вправи на дихання
- А тепер,щоб підготувати наші легені на продуктивну роботу-ми
також їх налаштуємо. Кожен візьміть на парті листочок і повторюйте за мною. Ми
зараз перетворимося на хвилинку в вітерець і трішки попустуємо з
листочком.(вихователь показує вправи,діти повторюють)
- Розумнички , і з цим завданням впоралися…
III.Повторення
пройденого матеріалу.
1)Гра «В гостях у фермера»
- А давайте з вами
завітаємо до фермера. Подивіться уважно,які тварини в нього на подвір’ї?Назвіть їх , по черзі вийдіть та натисніть на тваринку. Що ми
чуємо?(звуки)
2)Бесіда.
- Сьогодні на уроці
ви закінчили вивчати тему «Звуки і букви». І ми з вами повторимо все,що ви
знаєте про звуки.
- Скажіть,які бувають звуки?(голосні та приголосні).
- Назвіть голосні
звуки(а, о, у, е, и, і)
- Якими
бувають приголосні звуки? (тверді та м’ які, дзвінкі та глухі)
- Чим
відрізняється звук від букви?(звуки ми чуємо і вимовляємо,а букви бачимо,пишемо і читаємо).
- Молодці.
3)Гра «Абетка»
- Скажіть
,чим на письмі позначаються звуки?(буквами)
- Зараз з вами
пограємо у гру –« Абетка» і покажемо свої знання на практиці. Я підійду до
кожного з вас ,оберіть
одну з карток,не
дивлячись,назвіть
літеру та складіть слово,тож будьте уважні!
4)Гра «Навпаки»
-А тепер попрацюємо
в групах. Відповідаємо разом по рядах. Я вам кажу дзвінкий склад,а ви глухий. Слухайте уважно і думайте!
Ба(па) Ду(ту) Джа(ча)
Ги(хи) Зе(се) дзо(цо)
Го(ко) жі(ші)
-
Ну
,що ж і з цим завданням впоралися!
5)Фізкультхвилинка.
-
Тепер трішки відпочинемо від розумової праці та зробимо фізкультхвилинку .(діти переглядають відео і
повторюють рухи)
IV.Самостійна
робота учнів
1)Гімнастика
для очей.
- Діти,а вам подобається мультик про Лунтика?Я вам пропоную
трішки відпочити і виконати гімнастику для оченят(діти дивляться на монітор і
виконують гімнастику).
- Ви вправно
виконували гімнастику.
-
2)Робота з підручником(ст. 59,Впр.3)
3) Пальчикова гімнастика.
-
Перш
ніж,нам гарно писати,треба пальчики тренувати. Давайте разом виконаємо
пальчикову гімнастику.(діти переглядають відео і виконують рухи з вихователем)
3)Завдання на
картках(Індивідуальна робота з учнями)
Зробити
звуко-буквений аналіз слова якусь
V.Рефлексія.Підведення підсумків .
1)Інтерактивна вправа «Мікрофон»
-
Чим сподобався урок-самопідготовки?
-
Що найбільше запам’яталося?
-
Якими знаннями можете поділитися з батьками чи друзями?
2)Чистомовка.
Ли-ли-ли – урок дружньо провели.
Ло-ло-ло – діло в нас на лад пішло.
Ем-ем-ем – радість мамам ми несем.
Ли-ли-ли – дуже раді всі були.
-Ви
,добре попрацювали на нашій самопідготовці ,вправно складали слова,відповідали на запитання,швидко виконали домашнє завдання.Всі розумники і молодці!
3)Гра «Чарівний мішечок»
Діти,ми з вами вивчили і звуки і букви,тож я хочу з вами пограти у гру «Чарівний мішечок». Ми
подивимось,що
сховав цей мішечок.
Я
сама знаю,що
це не просто,але
ми з вами впораємося. Правда ж?
Підписатися на:
Дописи (Atom)