четвер, 17 січня 2019 р.

Сертифікати



Сертифікат


Сертифікат





Сертифікат 

Виховна година з елементами тренінгу.

Виховна година

Мета:навчати учнів культури спілкування,пошуку конструктивних способів вирішення проблемних ситуацій,самоконтролю,вчити інтуїтивно розуміти оточуючих;сприяти поліпшенню психологічного клімату в класі,налагодженню доброзичливих стосунків; виховувати в учнів повагу одне до одного, відповідальність за власні слова та вчинки.
Обладнання:серветки;клубок ниток;роздруковані завдання;7 іграшок; прапорці – червоний,зелений,синій;аркуші А4;емоційні смайлики;кольорові олівці;ноутбук;мультимедійна підтримка.
Вступна частина.
1.Ознайомлення з правилами тренінгу.
2.Вправа «Павутинка».
Мета:створити доброзичливу і продуктивну атмосферу;дізнатися про улюблені заняття дітей;згуртувати колектив.
-У мене є чарівний клубочок, ми будемо його передавати один одному по колу,            кожен з вас,отримавши клубочок, назве себе так,як хотів би ,щоб вас так називали та розповість ( 1 речення) чим любить займатися вдома (ниточку потрібно обмотати навколо свого пальчика).
-Ось ми дізналися про улюблені заняття своїх товаришів і сплели ось таку павутинку. Це павутинка нашого колективу, вона міцна, красива й така ж неповторна, як і наш колектив.

3.Вправа «Струм».

-Діти, давайте станемо в коло, візьмемося за руки та передамо одне одному частинку свого настрою ,частинку своєї енергії, скажемо один одному хороші слова…

Основна частина.

1.Вправа «Криголом».

Учні тримають у руках серветки, вихователь дає інструкції:
1.Згорніть серветку вдвоє і відірвіть верхній лівий кут .
2.Знову згорніть серветку вдвоє і відірвіть верхній правий кут.
3.Те ж саме зробіть з нижніми кутами серветки.
4.Розгорніть серветку.
-Чому серветки різні?
Отже, кожен з нас має своє світосприйняття, кожен із вас неповторний.

2.Вправа «Відзеркалювання».
Мета:вчитися інтуїтивно розуміти оточуючих,відчувати і вгадувати їх настрій, поведінку.
Учні по черзі витягують завдання та показують їх,інші вгадують,що показав товариш.
-Складає книжки в портфель.
-Фотографує.
-Їсть морозиво.
-Замітає підлогу.
-Зав’язує шнурки.
-Пише на дошці.
-Плаває в морі.
-Заплітає косу.
-Їсть борщ.
-Пише.
-Що допомагало вам відгадати і відтворити діє своїх товаришів ? (уважність, терплячість,стриманість).
-Ми переконалися у тому, що досягти взаємопорозуміння в стосунках можна, лише дотримуючись певних норм у спілкуванні. Про це варто памятати  щодня.
3.Вправа «Що змінилося?»
Мета:розвивати увагу дітей.
Інструкція. Вихователь ставить перед дітьми від 3 до 7 іграшок і пропонує зажмурити очі. В цей час забирає одну іграшку. Відкривши очі, діти повинні вгадати , яка іграшка захована.

4. Вправа «Покажи емоцію»
Зобразити емоцію, а інші відгадують.
5.Вправа «Релаксація».
Звучить музика, діти з заплющиними  очима,слухають вихователя та фантазують.
-Де побували?
-Що побачили?
6.Вправа  «Опануй себе».
Мета: навчання самоконтролю.
-Тільки кожен з  вас відчує занепокоєння,вам хочеться когось штовхнути, вдарити, щось кинути. Є дуже простий спосіб довести собі свою силу: потрібно обхопити долонями лікті й сильно притиснути руки до грудей – це поза витриманої, сильної духом людини.
Якщо хочеш посваритися – порахуй до 10 , глибоко вдихаючи.
7.Вправа «Я чарівник».
 Вихователь пропонує дітям закрити очі і подумки побувати в казковій країні. В ній збуваються мрії і бажання, особливо коли ти – чарівник. Уявивши себе в ролі чарівника, який може зробити все, діти повинні подумати і щоб зробив би кожен з них, якби він був наділений такою могутньою силою чарів. Свої відповіді діти спочатку записують на аркушах, а потім по черзі озвучують.
8..Вправа «Прапорці».
Коли вихователь піднімає  червоний прапорець, учні повинні підстрибнути, зелений – сплеснути в долоні, синій – крокувати на місці.

Заключна частина.
1. Вправа «Сім кольорів настрою».
-Виберіть кожен олівець , який вам зараз до вподоби.
-Червоний- піднесний.
-Оранжевий- радісний.
-Жовтий- приємний.
-Зелений- спокійний.
-Синій- сумний.
-Фіолетовий- тривожний.
-Чорний- дуже не задоволений.
2.Рефлексія.
-Що сподобалось на тренінгу?
-Що найбільше запамяталося?
-Які вправи будете використовувати ?


Сертифікат


Самопідготовка.Українська мова.


Самопідготовка 
Тема:Узагальнення знань і вмінь учнів за темою: «Звуки і букви»
Мета:закріпити знання учнів про звуки і букви;повторити ,чим звуки відрізняються від букв;повторити, які є звуки;розвивати мовлення ,мислення,уважність;виховувати любов до рідної мови,охайність,старанність.
Обладнання:інтерактивний плакат «Співоче подвір’я»;картки-підказки;ноутбук;мультимедійна підтримка;абетка в картках;мішечок з алфавітом;сухе листя на ниточках;картки індивідуальної роботи;підручник.
                       Хід самопідготовки
I.Організаційний момент.
1.Емоційне налаштування на роботу(слайд привітання)
Ось дзвінок сигнал нам дав.
Працювати час настав.
В класі гості в нас зібрались.
З ними дружньо привітались.
Їм голівками кивнем.
І урок свій розпочнем.
II.Корекційно-розвивальний етап.
1)Артикуляційна гімнастика.
- Для того,щоб ми з вами добре попрацювали,нам треба з вами підготувати наші язички. Давайте разом їх розімнемо і виконаємо цікаву артикуляційну гімнастику.(діти дивляться на монітор і виконують разом з вихователем вправи)
- Молодці дітки. Ми підготували наші язички.
2)Вправи на дихання
- А тепер,щоб підготувати наші легені на продуктивну роботу-ми також їх налаштуємо. Кожен візьміть на парті листочок і повторюйте за мною. Ми зараз перетворимося на хвилинку в вітерець і трішки попустуємо з листочком.(вихователь показує вправи,діти повторюють)
- Розумнички , і з цим завданням впоралися…
III.Повторення пройденого матеріалу.
1)Гра «В гостях у фермера»
- А давайте з вами завітаємо до фермера. Подивіться уважно,які тварини в нього на подвірї?Назвіть їх , по черзі вийдіть та натисніть на тваринку. Що ми чуємо?(звуки)
2)Бесіда.
- Сьогодні на уроці ви закінчили вивчати тему «Звуки і букви». І ми з вами повторимо все,що ви знаєте про звуки.
- Скажіть,які бувають звуки?(голосні та приголосні).
- Назвіть голосні звуки(а, о, у, е, и, і)
- Якими бувають приголосні звуки? (тверді та м які, дзвінкі та глухі)
- Чим відрізняється звук від букви?(звуки ми чуємо і вимовляємо,а букви бачимо,пишемо і читаємо).
- Молодці.
3)Гра «Абетка»
- Скажіть ,чим на письмі позначаються звуки?(буквами)
- Зараз з вами пограємо у гру –« Абетка» і покажемо свої знання на практиці. Я підійду до кожного з вас ,оберіть одну з карток,не дивлячись,назвіть літеру та складіть слово,тож будьте уважні!
4)Гра «Навпаки»
-А тепер попрацюємо в групах. Відповідаємо разом по рядах. Я вам кажу дзвінкий склад,а ви глухий. Слухайте уважно і думайте!
Ба(па)            Ду(ту)           Джа(ча)
Ги(хи)           Зе(се)             дзо(цо)
Го(ко)            жі(ші)
-         Ну ,що ж і з цим завданням впоралися!

5)Фізкультхвилинка.
- Тепер трішки відпочинемо від розумової праці та зробимо  фізкультхвилинку .(діти переглядають відео і повторюють рухи)
IV.Самостійна робота учнів
1)Гімнастика для очей.
- Діти,а вам подобається мультик про Лунтика?Я вам пропоную трішки відпочити і виконати гімнастику для оченят(діти дивляться на монітор і виконують гімнастику).
- Ви вправно виконували гімнастику.
-         2)Робота з підручником(ст. 59,Впр.3)
3) Пальчикова гімнастика.
-         Перш ніж,нам гарно писати,треба пальчики тренувати. Давайте разом виконаємо пальчикову гімнастику.(діти переглядають відео і виконують рухи з вихователем)
3)Завдання  на картках(Індивідуальна робота з учнями)
Зробити звуко-буквений аналіз слова якусь
V.Рефлексія.Підведення підсумків .   
1)Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- Чим сподобався урок-самопідготовки?
- Що найбільше запамяталося?
- Якими знаннями можете поділитися з батьками чи друзями?
2)Чистомовка.
Ли-ли-ли – урок дружньо провели.
Ло-ло-ло – діло в нас на лад пішло.
Ем-ем-ем – радість мамам ми несем.
Ли-ли-ли – дуже раді всі були.

-Ви ,добре попрацювали на нашій самопідготовці ,вправно складали слова,відповідали на запитання,швидко виконали домашнє завдання.Всі розумники і молодці!
3)Гра «Чарівний мішечок»
Діти,ми з вами вивчили і звуки і букви,тож я хочу з вами пограти у гру «Чарівний мішечок». Ми подивимось,що сховав цей мішечок.
Я сама знаю,що це не просто,але ми з вами впораємося. Правда ж?