четвер, 21 лютого 2019 р.

Виховна година.


Мета: ознайомити учнів з небезпеками, які можуть підстерігати їх удома; вчити їх вибирати безпечні місця та предмети для гри; формувати вміння і навички, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій вдома за відсутності дорослих. Виховувати в дітей обережність, уміння діяти розсудливо в різних життєвих ситуаціях.
Обладнання: таблиці до теми, ілюстрації, « домашні світлофори»

Хід заняття
Організація дітей до роботи
-         Нас до класу дзвоник кличе,
починається урок.
Тож сідаймо всі зручніше,
Й робим в казку перший крок...
- Для чого людині потрібно піклуватися про своє здоров´я?
- Що треба робити для того, щоб бути здоровим?
- Які прислів´я про здоров´я ви знаєте?
Прислів´я:
1.     Найбільше багатство - здоров´я.
2.     Тримай ноги в теплі, голову у холоді, живіт в голоді – не будеш хворіти, будеш довго жити.
3.     Було б здоров´я – все інше наживем.
4.     Здоров´я маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо.
5.     В здоровому тілі – здоровий дух.
6.     Бережи одяг поки новий, а здоров´я- поки молодий.
Розповідь учителя:
-         Сьогодні ми зустрінемось з героями наших улюблених казок, простежимо за їхніми діями і вчинками, навчимося приймати правильне рішення, коли немає вдома дорослих.
-         Наша зустріч з казкою  відбудеться у чарівній країні Здоров´я, жителі якої вже чекають на нас. Вони веселі й життєрадісні, дотримуються правил гігієни, займаються спортом. Вони – здорові. Отож і нам час вирушати в країну Здоров´я. «Сідаймо у поїзд» з піснею:
Наш поїзд рушає,
Вагони біжать,
В країну Здоров´я малята спішать...
Тут затишно, спокійно, адже допомагає підтримувати порядок Світлофор Моргайко. Пригадайте, як він упорядковує рух на дорозі? От і сьогодні нам у пригоді стануть його чарівні кольори. Подивіться, а чия це хатинка поблизу лісу?
Діти розглядають ілюстрацію до казки « Вовк і козенята»
Так це хатинка Кози.
-         Пригадайте, що ж трапилося з козенятами, коли вони залишилися вдома самі?
-         Якої помилки припустилися звірята?
-         Чи послухалися вони свою маму?
-         А як би вчинили ви?
Висновок: Так, дії козенят були неправильні. Яким кольором світлофора ви б їх зобразили? Чому?
-         А чи правильно вчинили герої казок «Котик і півник», «Колобок»?
Діти розглядають ілюстрації до казок, роблять висновки про дії персонажів.
Правило 1.     Якщо ви самі вдома,
                         То запам´ятайте:
                          Ви людину незнайому
                          В дім свій не пускайте!
Отже двері чужому ви не відчинили, тому беретеся за улюблену справу. А чим ви любите займатися вдома, коли залишаєтесь самі? Вдома нас оточує безліч предметів, які приховують у согбі небезпеку. А тому й поводитися з ними потрібно обережно. Одну з найбільших небезпек становить:
Дерев´яний і маленький
В капелюшику темненькім,
До роботи малюк звик,
Упізнали? Це – сірник.
Та ось тільки малі діти
Не повинні з ним дружити.
-         То чи можна гратися сірниками?Чому?
-         Який колір світлофора символізує про небезпеку від сірників?
Правило 2.   Сірники – не іграшка –
                       Має кожен знати.
                       Будеш з ним необережний –
                        Може трапитись пожежа.
Тлумачення прислів´їв, підбір вдалого: «Якби кізка не скакала, то б і ніжку не зламала», «Вогонь добрий слуга, але поганий хазяїн», «Диму без вогню не буває».
Гра «Викликаю пожежників»
Діти розігрують ситуацію «пожежник- потерпілий», повідомляють адресу, де виникла пожежа, набирають номер 101 на іграшковому телефоні.
Що зараз майже в кожнім домі
Є необхідним безперечно,
Бо варить їсти без утоми,
Хоч він отруйний, небезпечний.
Ним користуємось щораз,
Вже здогадалися? Цеж газ!
-         Яку користь приносить газ?
-         Як з ним поводитись?
Правило 3  Це правило хай знає кожен з вас:
                      Будьте обережні, коли включили газ!!!
Вчитель прикріплює цифри 104.
Гра «Викликаю газову службу»
-         Про газову небезпеку нам сигналізуватиме жовтий колір світлофора, адже він закликає нас до поміркованих дій. Перш ніж включити газ, обов´язково подумай!
Що прозоре, прохолодне,
Напува кого завгодно
Вмиє дуже-дуже чисто
Малюка, машину, місто.
Зустріч з героями казки «Мийдодір». Бесіда про значення, користь і небезпеку води.
Правило 4   Крани міцно закривай!
                      Воду просто так не випускай!
Опрацювання листа від Незнайка.
Діти сигналізують «своїми світлофориками»: якщо дія правильна,- зелений колір, неправильна – червоний.
-         Любі діти, я дуже люблю гратися у ванній кімнаті і на кухні. Включаю газ щоб було тепло, відкриваю воду і пускаю кораблики. Полюбляю ігри з сірниками.
-         А тепер послухайте, як любить гратися Знайко.
-         Я граюся на килимку у своїй кімнаті не беру до рук сірники, не включаю газ, не відкриваю воду.
Підсумок:
-         З якими героями сьогодні зустрілися?
-         Назвіть помилки, яких припустилися герої казок?
-         А що робитимете ви, щоб з вами не трапилося біди?


Сертифікат


Самопідготовка.Природознавство.


Тема: «Як люди піклуються про тварин взимку».
Мета:поглибити знання школярів про тварин;формувати в учнів уявлення про необхідність піклуватися про звірів;вдосконалювати вміння аналізувати,порівнювати,встановлювати причинно-наслідкові зв'язки;розвивати зв’язне мовлення,кмітливість,спостережливість,мислення;виховувати бережливе ставлення до тварин,чуйність,милосердя.
Обладнання:дидактична гра «Хто що їсть?»;кольорові олівці;роздатковий матеріал «Де чиї сліди?»;підручник;розмальовка;ноутбук;мультимедійна підтримка.
                           Хід самопідготовки
I.Організаційний момент.
1.Емоційне налаштування на роботу
Нумо,діти,підведіться!
Всі приємно посміхніться.
В нашім класі багато гостей
Скажемо їм разом: «Добрий день!».
II.Повторення пройденого матеріалу
Холодно взимку зайчатам і білці,
Песику в будці,в сараї корівці…
Мерзнуть у котика лапки і вуха,
Мерзне ворона в лиху завірюху.
Як допоможемо дружно, малята,-
Виживуть взимку птахи і звірята.
                                                         Л.Левченко
1.Бесіда
- Яка зараз пора року?
- Які ознаки зими ви знаєте?
- Поміркуйте,чи легко тваринам узимку?
2.Відео про тварин
- Прошу вас переглянути відео про зимуючих тварин.
III.Самостійна робота учнів.
1.Домашнє завдання
Робота з підручником
2.Гімнастика для очей
Очі щільно ми закрили –
Це один, два, три, чотири.
Потім ширше розкриваєм ,
Вдалині щось розглядаєм .
І поки ми розглядали –
До шести порахували.
Щоб очі наші відпочили,
Робим це разів чотори.

3.Творча вправа «Розмальовка»
- Відгадайте загадки та розфарбуйте звірів кольоровими олівцями.
* Я веселенький звірок:плиг з ялинки на дубок. (Білка)
* Влітку наїдається,взимку висипається. (Ведмідь)
* Живе в лісі:хижа,дика,душить курей та індиків. (Лисиця)
* Зимою в білому,як сніг,
А літом в сірому гуляє.
Вловить його ніхто не зміг,
Тому що довгі ноги має. (Заєць)
·        Сірий, ікластий, хоче вівцю вкрасти. (Вовк)
·        Маленьке,сіреньке,а хвостик як шило. (Мишка)
·        Котиться клубочок
Зовсім без ниточок
Замість ниточок -
Триста колючок. (Їжак)
·        Тварина рогата ,і рогів багато. (Олень)
·        Не боїться ця пташка зими,
Сало любить вона так, як ми.
Жовта грудка та сиві крильця.
Здогадалися , хто це? (Синиця)
·        У селі,а чи в містечку
Біля житла недалечко
Цвірінчить і скаче хлопчик
Називається…(Горобчик)

4. «Пташина їдальня» (відео)
- А зараз я пропоную вам переглянути меню для пташок, які зимують з нами поруч. Давайте не будемо байдужими…

5.Дидактична гра «Хто , що їсть?»
- Діти , я вас поділю зараз на 2 групи і ви пограєте в настільну гру «Хто, що їсть?» , яка група першою справиться,та і перемогла.

6.Гра «Де чиї сліди»
- Щойно ,ви повторили, що їдять деякі тварини .А зараз я пропоную вам пройти лабіринт і дізнатися по слідах,хто поласував капустою.

7.Гра «Хто де зимує?»
- Поставте відповідні стрілочки
Заєць      у дуплі
Білка       у лігві
Ведмідь    під кущем
Їжак    у барлозі
Вовк   під пеньком

8.Перевірка домашнього завдання

9.Скринька-цікавинка.
* Шпак тільки на сніданок зїдає 50-60 комах.
* Синичка за день зїдає комах стільки,скільки важить сама.
* Лисиця за 2 дні зїдає 20 мишей.
* Вовк може голодувати 2-3 тижні.
* Білки садять тисячі нових дерев щороку, просто забуваючи , де вони сховали свої жолуді.
* Ворони настільки розумні , що можуть жартувати один над одним.
* Білки всиновлюють чужих більчат , якщо ті були кинуті з якоїсь причини.

V. Рефлексія. Підведення підсумків.
1.Інтерактивна вправа «Мікрофон».
- Чим сподобався урок-самопідготовки?
- Який висновок зробили для себе?
- Що найбільше запамяталося?
- Якими знаннями можете поділитися з батьками чи друзями?


-         Діти , ви працювали старанно,
То ж самопідготовка пройшла не марно.
Працювали від душі
Другий клас – ви молодці!

Спасибі всім , хто працював,
І всім , хто в гості завітав.