Блог вихователя Солдатової Антоніни Володимирівни
неділя, 24 лютого 2019 р.
четвер, 21 лютого 2019 р.
Виховна година.
Мета: ознайомити учнів з небезпеками,
які можуть підстерігати їх удома; вчити їх вибирати безпечні місця та предмети
для гри; формувати вміння і навички, які допоможуть уникнути небезпечних
ситуацій вдома за відсутності дорослих. Виховувати в дітей обережність, уміння
діяти розсудливо в різних життєвих ситуаціях.
Обладнання: таблиці до теми,
ілюстрації, « домашні світлофори»
Хід заняття
Організація дітей до роботи
-
Нас до класу дзвоник кличе,
починається урок.
Тож сідаймо всі зручніше,
Й робим в казку перший крок...
- Для чого людині потрібно піклуватися про своє здоров´я?
- Що треба робити для того, щоб бути здоровим?
- Які прислів´я про здоров´я ви знаєте?
Прислів´я:
1. Найбільше багатство -
здоров´я.
2. Тримай ноги в теплі,
голову у холоді, живіт в голоді – не будеш хворіти, будеш довго жити.
3. Було б здоров´я – все
інше наживем.
4. Здоров´я маємо – не
дбаємо, а втративши – плачемо.
5. В здоровому тілі –
здоровий дух.
6. Бережи одяг поки новий, а
здоров´я- поки молодий.
Розповідь учителя:
-
Сьогодні ми зустрінемось з героями наших улюблених казок,
простежимо за їхніми діями і вчинками, навчимося приймати правильне рішення,
коли немає вдома дорослих.
-
Наша зустріч з казкою
відбудеться у чарівній країні Здоров´я, жителі якої вже чекають на нас.
Вони веселі й життєрадісні, дотримуються правил гігієни, займаються спортом.
Вони – здорові. Отож і нам час вирушати в країну Здоров´я. «Сідаймо у поїзд» з
піснею:
Наш поїзд рушає,
Вагони біжать,
В країну Здоров´я малята
спішать...
Тут затишно, спокійно, адже допомагає підтримувати
порядок Світлофор Моргайко. Пригадайте, як він упорядковує рух на дорозі? От і
сьогодні нам у пригоді стануть його чарівні кольори. Подивіться, а чия це
хатинка поблизу лісу?
Діти
розглядають ілюстрацію до казки « Вовк і козенята»
Так це хатинка Кози.
-
Пригадайте, що ж трапилося з козенятами, коли вони
залишилися вдома самі?
-
Якої помилки припустилися звірята?
-
Чи послухалися вони свою маму?
-
А як би вчинили ви?
Висновок: Так, дії козенят були
неправильні. Яким кольором світлофора ви б їх зобразили? Чому?
-
А чи правильно вчинили герої казок «Котик і півник»,
«Колобок»?
Діти розглядають ілюстрації до казок, роблять висновки про дії персонажів.
Правило 1. Якщо ви самі
вдома,
То
запам´ятайте:
Ви людину
незнайому
В дім свій
не пускайте!
Отже двері чужому ви не відчинили, тому беретеся за улюблену справу. А чим
ви любите займатися вдома, коли залишаєтесь самі? Вдома нас оточує безліч
предметів, які приховують у согбі небезпеку. А тому й поводитися з ними
потрібно обережно. Одну з найбільших небезпек становить:
Дерев´яний і маленький
В капелюшику темненькім,
До роботи малюк звик,
Упізнали? Це – сірник.
Та ось тільки малі діти
Не повинні з ним дружити.
-
То чи можна гратися сірниками?Чому?
-
Який колір світлофора символізує про небезпеку від
сірників?
Правило 2. Сірники – не іграшка –
Має кожен
знати.
Будеш з ним необережний
–
Може
трапитись пожежа.
Тлумачення прислів´їв, підбір вдалого:
«Якби кізка не скакала, то б і ніжку не зламала», «Вогонь добрий слуга, але
поганий хазяїн», «Диму без вогню не буває».
Гра «Викликаю пожежників»
Діти розігрують ситуацію «пожежник- потерпілий», повідомляють адресу, де
виникла пожежа, набирають номер 101 на іграшковому телефоні.
Що зараз майже в кожнім домі
Є необхідним безперечно,
Бо варить їсти без утоми,
Хоч він отруйний, небезпечний.
Ним користуємось щораз,
Вже здогадалися? Цеж газ!
-
Яку користь приносить газ?
-
Як з ним поводитись?
Правило
3 Це правило хай знає кожен з вас:
Будьте обережні, коли
включили газ!!!
Вчитель прикріплює цифри 104.
Гра «Викликаю газову службу»
-
Про газову небезпеку нам сигналізуватиме жовтий колір
світлофора, адже він закликає нас до поміркованих дій. Перш ніж включити газ,
обов´язково подумай!
Що прозоре, прохолодне,
Напува кого завгодно
Вмиє дуже-дуже чисто
Малюка, машину, місто.
Зустріч з героями казки «Мийдодір». Бесіда про
значення, користь і небезпеку води.
Правило
4 Крани міцно закривай!
Воду просто так не
випускай!
Опрацювання
листа від Незнайка.
Діти сигналізують «своїми світлофориками»: якщо
дія правильна,- зелений колір, неправильна – червоний.
-
Любі діти, я дуже люблю гратися у ванній кімнаті і на
кухні. Включаю газ щоб було тепло, відкриваю воду і пускаю кораблики. Полюбляю
ігри з сірниками.
-
А тепер послухайте, як любить гратися Знайко.
-
Я граюся на килимку у своїй кімнаті не беру до рук
сірники, не включаю газ, не відкриваю воду.
Підсумок:
-
З якими героями сьогодні зустрілися?
-
Назвіть помилки, яких припустилися герої казок?
-
А що робитимете ви, щоб з вами не трапилося біди?
Самопідготовка.Природознавство.
Тема:
«Як люди піклуються про тварин взимку».
Мета:поглибити
знання школярів про тварин;формувати в учнів уявлення про необхідність
піклуватися про звірів;вдосконалювати вміння
аналізувати,порівнювати,встановлювати причинно-наслідкові зв'язки;розвивати зв’язне
мовлення,кмітливість,спостережливість,мислення;виховувати бережливе ставлення
до тварин,чуйність,милосердя.
Обладнання:дидактична гра «Хто що їсть?»;кольорові олівці;роздатковий матеріал «Де чиї
сліди?»;підручник;розмальовка;ноутбук;мультимедійна підтримка.
Хід самопідготовки
I.Організаційний момент.
1.Емоційне
налаштування на роботу
Нумо,діти,підведіться!
Всі приємно
посміхніться.
В нашім класі
багато гостей
Скажемо їм разом:
«Добрий день!».
II.Повторення пройденого матеріалу
Холодно взимку
зайчатам і білці,
Песику в будці,в
сараї корівці…
Мерзнуть у котика
лапки і вуха,
Мерзне ворона в
лиху завірюху.
Як допоможемо
дружно, малята,-
Виживуть взимку
птахи і звірята.
Л.Левченко
1.Бесіда
- Яка зараз пора
року?
- Які ознаки зими
ви знаєте?
- Поміркуйте,чи
легко тваринам узимку?
2.Відео про тварин
- Прошу вас
переглянути відео про зимуючих тварин.
III.Самостійна робота учнів.
1.Домашнє завдання
Робота з
підручником
2.Гімнастика для
очей
Очі щільно ми
закрили –
Це один, два, три,
чотири.
Потім ширше
розкриваєм ,
Вдалині щось
розглядаєм .
І поки ми
розглядали –
До шести
порахували.
Щоб очі наші
відпочили,
Робим це разів
чотори.
3.Творча вправа
«Розмальовка»
- Відгадайте
загадки та розфарбуйте звірів кольоровими олівцями.
* Я веселенький
звірок:плиг з ялинки на дубок. (Білка)
* Влітку
наїдається,взимку висипається. (Ведмідь)
* Живе в
лісі:хижа,дика,душить курей та індиків. (Лисиця)
* Зимою в білому,як
сніг,
А літом в сірому
гуляє.
Вловить його ніхто
не зміг,
Тому що довгі ноги
має. (Заєць)
·
Сірий,
ікластий, хоче вівцю вкрасти. (Вовк)
·
Маленьке,сіреньке,а
хвостик як шило. (Мишка)
·
Котиться
клубочок
Зовсім
без ниточок
Замість
ниточок -
Триста
колючок. (Їжак)
·
Тварина
рогата ,і рогів багато. (Олень)
·
Не
боїться ця пташка зими,
Сало
любить вона так, як ми.
Жовта
грудка та сиві крильця.
Здогадалися
, хто це? (Синиця)
·
У
селі,а чи в містечку
Біля
житла недалечко
Цвірінчить
і скаче хлопчик
Називається…(Горобчик)
4.
«Пташина їдальня» (відео)
-
А зараз я пропоную вам переглянути меню для пташок, які зимують з нами поруч.
Давайте не будемо байдужими…
5.Дидактична
гра «Хто , що їсть?»
-
Діти , я вас поділю зараз на 2 групи і ви пограєте в настільну гру «Хто, що
їсть?» , яка група першою справиться,та і перемогла.
6.Гра
«Де чиї сліди»
-
Щойно ,ви повторили, що їдять деякі тварини .А зараз я пропоную вам пройти
лабіринт і дізнатися по слідах,хто поласував капустою.
7.Гра
«Хто де зимує?»
-
Поставте відповідні стрілочки
Заєць у дуплі
Білка у лігві
Ведмідь під кущем
Їжак у барлозі
Вовк під пеньком
8.Перевірка
домашнього завдання
9.Скринька-цікавинка.
*
Шпак тільки на сніданок з’їдає 50-60 комах.
*
Синичка за день з’їдає комах стільки,скільки важить сама.
*
Лисиця за 2 дні з’їдає 20 мишей.
*
Вовк може голодувати 2-3 тижні.
*
Білки садять тисячі нових дерев щороку, просто забуваючи , де вони сховали свої
жолуді.
*
Ворони настільки розумні , що можуть жартувати один над одним.
*
Білки всиновлюють чужих більчат , якщо ті були кинуті з якоїсь причини.
V. Рефлексія. Підведення підсумків.
1.Інтерактивна
вправа «Мікрофон».
-
Чим сподобався урок-самопідготовки?
-
Який висновок зробили для себе?
- Що
найбільше запам’яталося?
-
Якими знаннями можете поділитися з батьками чи друзями?
-
Діти
, ви працювали старанно,
То
ж самопідготовка пройшла не марно.
Працювали
від душі
Другий
клас – ви молодці!
Спасибі
всім , хто працював,
І
всім , хто в гості завітав.
четвер, 17 січня 2019 р.
Виховна година з елементами тренінгу.
Виховна година
Мета:навчати
учнів культури спілкування,пошуку конструктивних способів вирішення проблемних
ситуацій,самоконтролю,вчити інтуїтивно розуміти оточуючих;сприяти поліпшенню
психологічного клімату в класі,налагодженню доброзичливих стосунків; виховувати
в учнів повагу одне до одного, відповідальність за власні слова та вчинки.
Обладнання:серветки;клубок
ниток;роздруковані завдання;7 іграшок; прапорці – червоний,зелений,синій;аркуші
А4;емоційні смайлики;кольорові олівці;ноутбук;мультимедійна підтримка.
Вступна частина.
1.Ознайомлення
з правилами тренінгу.
2.Вправа
«Павутинка».
Мета:створити
доброзичливу і продуктивну атмосферу;дізнатися про улюблені заняття
дітей;згуртувати колектив.
-У мене є чарівний клубочок, ми будемо його передавати
один одному по колу, кожен з
вас,отримавши клубочок, назве себе так,як хотів би ,щоб вас так називали та
розповість ( 1 речення) чим любить займатися вдома (ниточку потрібно обмотати
навколо свого пальчика).
-Ось ми дізналися про улюблені заняття своїх товаришів і
сплели ось таку павутинку. Це павутинка нашого колективу, вона міцна, красива й
така ж неповторна, як і наш колектив.
3.Вправа «Струм».
-Діти, давайте станемо в коло, візьмемося за руки та
передамо одне одному частинку свого настрою ,частинку своєї енергії, скажемо
один одному хороші слова…
Основна
частина.
1.Вправа «Криголом».
Учні тримають у руках серветки, вихователь дає
інструкції:
1.Згорніть серветку вдвоє і відірвіть верхній лівий кут .
2.Знову згорніть серветку вдвоє і відірвіть верхній
правий кут.
3.Те ж саме зробіть з нижніми кутами серветки.
4.Розгорніть серветку.
-Чому серветки різні?
Отже, кожен з нас має своє світосприйняття, кожен із вас
неповторний.
2.Вправа «Відзеркалювання».
Мета:вчитися інтуїтивно розуміти оточуючих,відчувати і вгадувати
їх настрій, поведінку.
Учні по черзі витягують завдання та показують їх,інші
вгадують,що показав товариш.
-Складає книжки в портфель.
-Фотографує.
-Їсть морозиво.
-Замітає підлогу.
-Зав’язує шнурки.
-Пише на дошці.
-Плаває в морі.
-Заплітає косу.
-Їсть борщ.
-Пише.
-Що допомагало вам відгадати і відтворити діє своїх
товаришів ? (уважність, терплячість,стриманість).
-Ми переконалися у тому, що досягти взаємопорозуміння в
стосунках можна, лише дотримуючись певних норм у спілкуванні. Про це варто пам’ятати щодня.
3.Вправа «Що змінилося?»
Мета:розвивати увагу дітей.
Інструкція. Вихователь ставить перед дітьми від 3 до 7
іграшок і пропонує зажмурити очі. В цей час забирає одну іграшку. Відкривши
очі, діти повинні вгадати , яка іграшка захована.
4. Вправа «Покажи емоцію»
Зобразити емоцію, а інші відгадують.
5.Вправа «Релаксація».
Звучить музика, діти з заплющиними очима,слухають вихователя та фантазують.
-Де побували?
-Що побачили?
6.Вправа «Опануй
себе».
Мета: навчання самоконтролю.
-Тільки кожен з
вас відчує занепокоєння,вам хочеться когось штовхнути, вдарити, щось
кинути. Є дуже простий спосіб довести собі свою силу: потрібно обхопити
долонями лікті й сильно притиснути руки до грудей – це поза витриманої, сильної
духом людини.
Якщо хочеш посваритися – порахуй до 10 , глибоко
вдихаючи.
7.Вправа «Я чарівник».
Вихователь
пропонує дітям закрити очі і подумки побувати в казковій країні. В ній
збуваються мрії і бажання, особливо коли ти – чарівник. Уявивши себе в ролі
чарівника, який може зробити все, діти повинні подумати і щоб зробив би кожен з
них, якби він був наділений такою могутньою силою чарів. Свої відповіді діти
спочатку записують на аркушах, а потім по черзі озвучують.
8..Вправа «Прапорці».
Коли вихователь піднімає
червоний прапорець, учні повинні підстрибнути, зелений – сплеснути в
долоні, синій – крокувати на місці.
Заключна частина.
1. Вправа «Сім кольорів настрою».
-Виберіть кожен олівець , який вам зараз до вподоби.
-Червоний- піднесний.
-Оранжевий- радісний.
-Жовтий- приємний.
-Зелений- спокійний.
-Синій- сумний.
-Фіолетовий- тривожний.
-Чорний- дуже не задоволений.
2.Рефлексія.
-Що сподобалось на тренінгу?
-Що найбільше запам’яталося?
-Які вправи будете використовувати ?
Самопідготовка.Українська мова.
Самопідготовка
Тема:Узагальнення
знань і вмінь учнів за темою: «Звуки і букви»
Мета:закріпити
знання учнів про звуки і букви;повторити ,чим звуки відрізняються від букв;повторити,
які є звуки;розвивати мовлення ,мислення,уважність;виховувати любов до рідної
мови,охайність,старанність.
Обладнання:інтерактивний плакат «Співоче подвір’я»;картки-підказки;ноутбук;мультимедійна
підтримка;абетка в картках;мішечок з алфавітом;сухе листя на ниточках;картки
індивідуальної роботи;підручник.
Хід
самопідготовки
I.Організаційний момент.
1.Емоційне
налаштування на роботу(слайд привітання)
Ось дзвінок сигнал
нам дав.
Працювати час
настав.
В класі гості в нас
зібрались.
З ними дружньо
привітались.
Їм голівками
кивнем.
І урок свій
розпочнем.
II.Корекційно-розвивальний етап.
1)Артикуляційна гімнастика.
- Для того,щоб ми з
вами добре попрацювали,нам треба з вами підготувати наші язички. Давайте разом
їх розімнемо і виконаємо цікаву артикуляційну гімнастику.(діти дивляться на
монітор і виконують разом з вихователем вправи)
- Молодці дітки. Ми
підготували наші язички.
2)Вправи на дихання
- А тепер,щоб підготувати наші легені на продуктивну роботу-ми
також їх налаштуємо. Кожен візьміть на парті листочок і повторюйте за мною. Ми
зараз перетворимося на хвилинку в вітерець і трішки попустуємо з
листочком.(вихователь показує вправи,діти повторюють)
- Розумнички , і з цим завданням впоралися…
III.Повторення
пройденого матеріалу.
1)Гра «В гостях у фермера»
- А давайте з вами
завітаємо до фермера. Подивіться уважно,які тварини в нього на подвір’ї?Назвіть їх , по черзі вийдіть та натисніть на тваринку. Що ми
чуємо?(звуки)
2)Бесіда.
- Сьогодні на уроці
ви закінчили вивчати тему «Звуки і букви». І ми з вами повторимо все,що ви
знаєте про звуки.
- Скажіть,які бувають звуки?(голосні та приголосні).
- Назвіть голосні
звуки(а, о, у, е, и, і)
- Якими
бувають приголосні звуки? (тверді та м’ які, дзвінкі та глухі)
- Чим
відрізняється звук від букви?(звуки ми чуємо і вимовляємо,а букви бачимо,пишемо і читаємо).
- Молодці.
3)Гра «Абетка»
- Скажіть
,чим на письмі позначаються звуки?(буквами)
- Зараз з вами
пограємо у гру –« Абетка» і покажемо свої знання на практиці. Я підійду до
кожного з вас ,оберіть
одну з карток,не
дивлячись,назвіть
літеру та складіть слово,тож будьте уважні!
4)Гра «Навпаки»
-А тепер попрацюємо
в групах. Відповідаємо разом по рядах. Я вам кажу дзвінкий склад,а ви глухий. Слухайте уважно і думайте!
Ба(па) Ду(ту) Джа(ча)
Ги(хи) Зе(се) дзо(цо)
Го(ко) жі(ші)
-
Ну
,що ж і з цим завданням впоралися!
5)Фізкультхвилинка.
-
Тепер трішки відпочинемо від розумової праці та зробимо фізкультхвилинку .(діти переглядають відео і
повторюють рухи)
IV.Самостійна
робота учнів
1)Гімнастика
для очей.
- Діти,а вам подобається мультик про Лунтика?Я вам пропоную
трішки відпочити і виконати гімнастику для оченят(діти дивляться на монітор і
виконують гімнастику).
- Ви вправно
виконували гімнастику.
-
2)Робота з підручником(ст. 59,Впр.3)
3) Пальчикова гімнастика.
-
Перш
ніж,нам гарно писати,треба пальчики тренувати. Давайте разом виконаємо
пальчикову гімнастику.(діти переглядають відео і виконують рухи з вихователем)
3)Завдання на
картках(Індивідуальна робота з учнями)
Зробити
звуко-буквений аналіз слова якусь
V.Рефлексія.Підведення підсумків .
1)Інтерактивна вправа «Мікрофон»
-
Чим сподобався урок-самопідготовки?
-
Що найбільше запам’яталося?
-
Якими знаннями можете поділитися з батьками чи друзями?
2)Чистомовка.
Ли-ли-ли – урок дружньо провели.
Ло-ло-ло – діло в нас на лад пішло.
Ем-ем-ем – радість мамам ми несем.
Ли-ли-ли – дуже раді всі були.
-Ви
,добре попрацювали на нашій самопідготовці ,вправно складали слова,відповідали на запитання,швидко виконали домашнє завдання.Всі розумники і молодці!
3)Гра «Чарівний мішечок»
Діти,ми з вами вивчили і звуки і букви,тож я хочу з вами пограти у гру «Чарівний мішечок». Ми
подивимось,що
сховав цей мішечок.
Я
сама знаю,що
це не просто,але
ми з вами впораємося. Правда ж?
Підписатися на:
Дописи (Atom)